Jakie rodzaje drewna nadają się najlepiej do wykonywania rzeźb

Kategoria:

Opis

Jeżeli ktoś planuje zacząć rzeźbić w drewnie, to dobrze żeby się do tego odpowiednio przygotował. W pierwszej kolejności powinien skompletować niezbędny sprzęt, na przykład taki jak siekierki, noże czy też osełki. Sprzęt taki dobrze żeby był jak najlepszej jakości, gdyż wtedy początki z rzeźbieniem nie będą takie trudne. Dużą rolę też odgrywa wybór drewna do tego celu. Jeżeli ktoś zaczyna dopiero naukę, to na robione przez niego Rzeźby sakralne najlepsze będą miękkie gatunki. Bardzo dobrze sprawdzi się tu przede wszystkim lipa, gdyż jest bardzo łatwa w obróbce, a jednocześnie posiada ładny wygląd i fakturę.

Z innych często wybieranych gatunków dla początkujących wymienić można brzozę, sosnę czy wierzbę. Jeżeli ktoś miał już będzie jakieś doświadczenie, to spróbować może swoich sił z jabłonią, czereśnią, orzechem czy gruszą. Te gatunki wymagają więcej umiejętności, lecz za to bardzo ładnie one wyglądają, ponieważ posiadają ciekawe kolory i słoje. Gatunki twarde, przykładowo dąb czy buk to już jest spore wyzwanie, lecz każda Rzeźba w drewnie która zostanie z nich zrobiona będzie niepowtarzalna i wyjątkowa. Szukając drewna do rzeźb należy zwrócić swoją uwagę na to, żeby miało ono odpowiednią jakość.

Przede wszystkim nie powinno mieć zbyt dużo słojów i sęków, jakie utrudniają mocno pracę, szczególnie na samym początku. Duże znaczenie także ma wysuszenie, ponieważ mokre drewno może później popękać. Dobrym pomysłem jest kupowanie takiego drewna w dedykowanych sklepach, bo tam ma ono odpowiednią jakość.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jakie rodzaje drewna nadają się najlepiej do wykonywania rzeźb”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.