Jak żyje się na Śląsku?

Opis

W dowolnym mieście ludzie muszą pracować. Muszą zarabiać, by posiadać pieniądze. W każdym mieście konstruowane są różnorodne miejsca pracy. Niekiedy miejsc tych jest więcej, czasem mniej. Zależy to od miasta – jego wymiarów, specyfiki, położenia. W Rudzie Śląskiej większość ludzi – aż 70% pracuje w przemyśle. Pozostali pracują w handlu, edukacji, budownictwie, transporcie czy w ochronie zdrowia. Nieraz niezwykle trudno jest rozwijać się w wyedukowanym zawodzie. Nie ma na to szansy. Bywa, że wypada dojeżdżać do przylegających miast – takich jak chociażby Katowice, jakie są pokaźniejsze od Rudy.

W Katowicach jest więc o dużo więcej miejsc pracy. Nie trzeba przeprowadzać się. Wolno najzwyczajniej w świecie dojeżdżać każdego dnia. Nie jest to duża odległość, zaledwie kilkanaście kilometrów. Dojechać pojazdem jest wybitnie ciężko. Miasteczka śląskie, jak na przykład siemianowice, kładzione są niezwykle blisko siebie.

W wielu przypadkach wobec tego korkują się. Niekiedy prawidłowiej jest przesiąść się na komunikację miejską – pociągi, tramwaje czy autobusy. Bywa, że jest to o dużo poprawniejsze rozwiązanie niż jazda własnym autem. Śląsk to obszar, na którym są niezwykle solidne kosztowny. Są one bezustannie naprawiane, budowane, remontowane. Władze miast dbają o to, żeby ulice były w ściśle mówiąc właściwym stanie.

Ulicami każdego dnia przejeżdżają miliony samochodów. Ludzie jeżdżą do pracy, dzieci do szkoły. Po ulicach podróżują ciężkie czterokołowce, które przewożą węgiel. Śląsk to rewir, na którym mieszka bardzo niemało ludzi. Miasta nie mogą w następstwie tego pozwolić sobie na dziury w drogach, na jakiekolwiek ubytki. Takie dziury mogłoby spowodować prawdziwą katastrofę. Przez Rudę Śląską wiodą drogi wojewódzkie. Jadąc Rudą na pewno będziemy jechać tak zwaną Drogową Trasą Średnicową. Jest to wojewódzka droga, która wiedzie z Katowic do Rudy Śląskiej. To prędka trasa. Droga jest w faktycznie należytym stanie. Jest to trasa wojewódzka – finanse na remont czy przebudowę wykładają wobec tego władze województwa śląskiego. Na Śląsku drogi są niezmiernie odpowiednio utrzymane. Czasami wolno oznajmić, iż najprawidłowiej w całym kraju. Niektórzy mówią, iż jest to pozostałość po Niemcach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY