Akcesoria i środki do pielęgnacji sierści pieska

Opis

Kąpiel psa jest jednym z niezbędnych detalów jego codziennej pielęgnacji. Ewidentnie częstotliwość kąpania zależy od rasy czworonoga, od faktu, jaką charakteryzuje się on szatą, i jakiej długości ma sierść. Jeśli kąpiemy pieska musimy też pamiętać o tym, żeby w tym celu stosować tylko kosmetyki, jakie są przeznaczone dla pielęgnacji pieska, ponieważ zwierzęta mają całkowicie inną fizjologię niż człowiek.

Teraz na rynku kosmetycznym mamy do wyboru niezmiernie szeroki oraz bogaty wybór szamponów, jakie przeznaczone są dla pielęgnacji psów. Dzieje się tak, dlatego, iż szampony dla psów fabrykowane są zarówno w kraju, jak importowane. Obecnie dużo ekskluzywnych firm produkuje szampony dla psów, skutkiem tego także w wielu wypadkach, zwłaszcza, gdy są one komfortowe są też niesłychanie drogie – sprawdź propozycję na akcesoria dla psa sklep.

Ewidentnie, szampony dla psów wolno kupić także bardziej ekonomiczne i wtenczas jest to wydatek około trzydziestu złotych. Istotny jest jednak fakt, aby szampon dla czworonoga prócz detergentów myjących zawierał w swoim składzie także składniki o charakterze pielęgnującym. Dzisiaj do wyboru mamy szampony dla psów z domieszką olejków, takich jak na przykład: olejek migdałowy, kokosowy, czy także olejek z drzewa herbacianego. Prócz tego warto także przystosować szampon do typu sierści, skutkiem tego jeśli mamy na przykład psa z szorstką sierścią, należałoby wybrać szampony, jakie nie zmiękczają sierści.

Na dodatek dla psów z dłuższą sierścią należałoby zakupić odżywki, które zapobiegają plątaniu się włosów, a tym samym sprawiają, że daje się łatwo rozczesać. Kiedy już mamy dobre wyposażenie służące do kąpieli czworonoga, wówczas jesteśmy w stanie kąpać go nawet, co tydzień? W pierwszej kolejności w wannie należy rozłożyć matę antypoślizgową, by pies nie ślizgał się po niej, oraz przygotować ręczniki do jego osuszenia. Cała kąpiel przebiega w dwóch fazach. W pierwszej fazie zmywamy z sierści piasek, brud i tłuszcz, zaś druga faza scalona jest z wykonywaniem masażu, w trakcie jakiego sierść zostaje nadzwyczaj głęboko oczyszczona. W chwili, gdy spłukujemy z psiej sierści szampon pamiętajmy, aby nie zalać czworonogowi uszu i nosa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY