Zbadanie i pogłębienie kosmetycznego zastosowania oleju rycynowego.

Opis

Są to kapsułki wyposażone w mniej lub bardziej ostre kolce, podzielone na trzy żery, które po dojrzeniu otwierają się naturalnie uwalniając lub rzucając na odległość trzy nasiona pokryte błyszczącą powłoką o zmiennym kolorze, nakrapianą, prążkowaną lub marmurkowatą brązową, czerwonawą, lub czarny, w zależności od odmiany.

  • Należy zauważyć, że wszystkie części rośliny są toksyczne, w szczególności nasiona, ze względu na obecność bardzo niebezpiecznej toksyny, rycyny, więc w żadnym wypadku nie wolno ich spożywać.
  • Nazwa rodzajowa Ricinus pochodzi od łacińskiej nazwy gatunku kleszcza Ixodes ricinus i została przypisana tej roślinie przez Linneusza, ze względu na podobieństwo nasion do tego pasożyta.

Uważany przez długi czas za pochodzący z Indii Wschodnich, zgodnie z badaniami szwajcarskiego botanika De Candolle, pochodzenie Ricino znajdowało się w obszarze Afryki, który rozciąga się między dwoma tropikami.

Jej wiedza jest bardzo stara: roślina ta jest wymieniana przez wielu greckich i łacińskich uczonych starożytności, m.in. Teofrast (grecki filozof i botanik, 371-287 pne), Dioscorides (grecki lekarz, botanik i farmaceuta, około 40-90 ne) i Pliniusz Starszy (rzymski naukowiec i pisarz, 23-79 ne), który w swojej Historii Naturalnej odnosi się do tego, jak Ricino było szeroko uprawiane przez Egipcjan.

Na potwierdzenie tego archeolog i dyplomata piemoncki Bernardino Drovetti, ojciec Muzeum Egipskiego w Turynie, na początku XIX wieku przywiózł do Włoch nasiona Ricino znalezione w sarkofagach najstarszego Egiptu, gdzie leżały tysiąclecia (4000 pne).

Fasola rycynowa jest również wspomniana w pismach Herodota (historyk grecki, 484-425 pne), który opowiada, jak starożytni otrzymywali olej z nasion tej rośliny, używany w lampach do oświetlania domów i namaszczania ciała.

Olej rycynowy był dobrze znany nie tylko jako paliwo, ale także jako środek przeczyszczający i jako kosmetyk do skóry; w średniowieczu olej ten, zwany „Oleum Christi”, był używany głównie do niektórych dolegliwości skórnych.

Później został prawie zapomniany aż do 1600 roku, kiedy w Europie zaczęto go uprawiać w celach zdobniczych w ogrodach.

W następnych stuleciach zainteresowanie handlowe tą rośliną wynikało przede wszystkim z produkcji oleju leczniczego pozyskiwanego z nasion: uprawa Ricino ponownie rozprzestrzeniła się na tyle, że w 1788 r. olej rycynowy został zarejestrowany w oficjalnej angielskiej farmakopei, a do dziś nigdy nie zrezygnowano z używania oleju jako środka przeczyszczającego.

W obecnym stuleciu plony rozszerzyły się ze względu na coraz powszechniejsze stosowanie oleju rycynowego nie tylko jako środka przeczyszczającego, ale także jako doskonałego smaru: nie wysycha na powietrzu i utrzymuje prawie stałą lepkość i płynność w różnym czasie temperatury.

Jest bardzo poszukiwany do mieszanek paliwowych do silników lotniczych, modeli samolotów, samochodów sportowych, które osiągają dużą liczbę obrotów, np. w rajdach i Formule 1, a także do płynów hamulcowych.Olej stosowany w celach leczniczych i kosmetycznych to olej otrzymywany z pierwszego tłoczenia nasion poprzez zwykłe tłoczenie.

Z operacji wyciskania jako odpad otrzymuje się ciastko, które może być przydatne jako nawóz, ale absolutnie nie nadaje się do żywienia zwierząt w hodowli zwierząt, ponieważ zawiera, jak już wspomniano, rycynę i rycyninę, niebezpieczne trujące składniki, które może być zabójczy nie tylko dla zwierząt, ale także dla ludzi.

Z drugiej strony olej rycynowy nie jest toksyczny, ponieważ rycyna pozostaje w wyciskanych odpadach, podczas gdy sam olej jest jej całkowicie pozbawiony.

Dojrzałe owoce rycynowe Olej rycynowy i jego pochodne są wykorzystywane w przemyśle wytwórczym i kosmetycznym do produkcji mydeł, szamponów, barwników, atramentów, powłok, wosków syntetycznych, nylonu, biodiesla.

Tylko 1% światowej produkcji oleju rycynowego jest używany w przemyśle farmaceutycznym jako środek przeczyszczający lub wymiotny (który wywołuje wymioty), ale nie jest już używany jako środek przeczyszczający ze względu na jego zbyt drastyczne i gwałtowne działanie oraz negatywne skutki. kliknij tutaj

Ze to pociąga za sobą

Działanie przeczyszczająco-przeczyszczające wynika z obecności w oleju rycynoleiny, z której w układzie pokarmowym wytwarzany jest kwas rycynolowy, dzięki enzymom żołądkowym i lipazie trzustkowej, przy pomocy żółci wątrobowej, która emulguje olej.

Działanie w świetle jelita jest dość gwałtowne, intensywne i drażniące, ponieważ powoduje zmiany ścian, aż do erozji błony śluzowej, z dużymi stratami wody i elektrolitów (sole mineralne), do czego zalecany jest olej rycynowy jako olej rycynowy. środek przeczyszczający tylko do sporadycznego użytku. Generalnie jego zastosowanie ma na celu uwolnienie jelita podczas operacji, zabiegów radiologicznych lub, u kobiet, podczas porodu.

W kontekście tego artykułu szczególnie interesujące jest zbadanie i pogłębienie kosmetycznego zastosowania oleju rycynowego.

Nasze babcie w młodości używały go do odżywiania i wzmacniania okładów na suche, łamliwe, łamliwe włosy; był również nakładany na rzęsy za pomocą małej szczoteczki do tuszu, aby pobudzić wzrost długich i gęstych rzęs.

Dziś wiemy, że babcie miały rację! W rzeczywistości, jak to często bywa z popularnym i tradycyjnym stosowaniem ziół leczniczych, nauka wyjaśniła to zjawisko: współczesne badania wykazały, że olej rycynowy ma szczególne powinowactwo do keratyny, której substancja białkowa składa się z włosów. włosy, rzęsy, a także najbardziej powierzchowną warstwę rogową skóry.

Olej rycynowy do włosów To jest powód, dla którego dzisiaj olej rycynowy jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym, ze względu na jego dobroczynne działanie na włosy i rzęsy, ponieważ łatwo wiąże się z keratyną, dzięki czemu jest doskonałym środkiem nawilżającym, odżywczym, zmiękczającym, restrukturyzującym i wzmacniającym.

W tym celu 3-4 razy w miesiącu poleca się ciepłe okłady z oleju rycynowego na suche, łamliwe, słabe, łamliwe włosy; na włosy normalne, ale zniszczone, łamliwe i z rozdwojonymi końcówkami wystarczy zaaplikować 1-2 opakowania miesięcznie.

Nawet włosy przetłuszczające się, osłabione i zniszczone agresywnymi zabiegami, takimi jak trwała ondulacja, rozjaśnianie, stosowanie płytek prostujących, skorzystają z okresowego okładu olejku rycynowego, który odżywiając gruczoły łojowe, pomaga również w normalizacji ich wydzielania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zbadanie i pogłębienie kosmetycznego zastosowania oleju rycynowego.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *