Susz Amnesia

Kategoria:

Opis

Rośliny zawierają fitochemiczne związki, które mają wpływ na organizm ludzki. Jedzone w drobnych ilościach wzbogacają doznania smakowe, jednak w większych ilościach są toksyczne. Na przykład, niektóre rodzaje ekstraktów ziołowych, takich jak wyciąg z dziurawca może być stosowany w celach leczniczych, w leczeniu depresji i łagodzeniu stresu. Niemniej jednak kolosalne ilości tego zioła może wywoływać reakcje alergiczne, w związku z tym należy je wykorzystywać z ostrożnością. Zioła od dawna były używane jako podstawa standardowej chińskiej medycyny ziołowej. Niektóre zioła są wykorzystywane nie jedynie do celów kulinarnych oraz leczniczych, jakkolwiek także jako środki psychotropowe. Jednym z takich ziół są konopie indyjskie. Zioła pełnią dodatkowo ważne funkcje w wielu rytuałach religijnych religiach.

Na przykład, mirra oraz kadzidło są nadzwyczaj ważne dla chrześcijan. Syberyjscy szamani również korzystają z ziół do wywołania doświadczeń duchowych, m.in. do ceremonii przejścia, czy jako pomoc w seansach spirytystycznych. Indianie stosują białą szałwię do odkażenia duchowego. Ziołolecznictwo jest standardowym typem zwalczania różnych dokuczliwości, opartym a tradycjach medycyny ludowej. Używa rośliny oraz ekstrakty z nich do produkcji naturalnych leków – jak na przykład Susz Amnesia. Ziołolecznictwo jest też nazywane botaniczną medycyną, medycyną ziołową oraz fitoterapią. Zakres wykorzystywanych składników leczniczych jest w wielu przypadkach rozszerzony o rozmaite grzyby i artykuły pszczelarskie, a również minerały, muszle oraz co poniektóre części zwierząt. Niejednokrotnie naturalne leki ziołowe stają się następnie istotnym składnikiem wielu lekarstw farmakologicznych.

W 2001 roku naukowcy zidentyfikowali 122 związków wykorzystywanych w szablonowych lekach z apteki, które pochodzą z roślin powszechnie używanych w medycynie ludowej. Zioła i przyprawy wykorzystywane przez ludzi do przyprawiania żywności zawierają substancje aromatyczne, fenole i alkaloidy, które służą roślinom jako mechanizmy defensywne przed owadami, rozmaitymi mikroorganizmami oraz zwierzętami roślinożernymi. Jakim sposobem się okazuje są one skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości.