Co to jest botoks oraz jak się go aplikuje?

Opis

Dziś niezmiernie modnym sposobem na poprawę designu jest medycyna estetyczna. Najpopularniejszy w ostatnich latach stał się zabieg wstrzyknięcia jadu botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania ciężkich oraz dokuczających zmarszczek mimicznych, by cera na twarzy była ujędrniona oraz lekka. Botox wykorzystywany jest również w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek funkcjonuje tak samo, innymi słowy hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub ewentualnie częściowego rozluźnienia mięśnia. Funkcjonowanie botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy.

Należy zaznaczyć, że po leczeniu są w stanie wystąpić efekty uboczne, takie jak przelotna bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednak łagodny charakter i są krótkotrwałe. Ostatnim atrybutem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym są refundowane. Natomiast każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, ma obowiązek być przygotowany na symptomatyczny uszczerbek finansowy. Jest to jedna z w największym stopniu popularnych metod usuwania zmarszczek mimicznych – sprawdź botoks. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. W większości wypadków jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego cera w tym miejscu nie marszczy się.

Ma jakby wypełnić miejsce, w jakim wytworzyła się zmarszczka. Jest również stosowany jako wypełniacz w celu powiększenia ust. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach medycznych i nie żąda znieczulenia. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego i sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie mieć jakichkolwiek skutków ubocznych, należałoby chodzić do doskonałych gabinetów lekarskich, w jakich zabieg zostaje wykonany przez poprawnego specjalistę. Jest to jeden z w większości wypadków wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie powtarzany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY