W jaki sposób wybrać lekarza prowadzącego ciążę?

Kategoria:

Opis

Na początku ciąży należy udać się do doktora, od pierwszych dni istotna jest stała kontrola oraz opieka ginekologa, albowiem idealna kondycja matki wpływa na zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego potomka. Doktor ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca ciąży, jeżeli wszystko będzie następowało odpowiednio. Natomiast jeżeli pojawiłyby się jakiekolwiek zawiłości, w szeregu przypadków pozostajemy pod opieką ginekologa, położnika w szpitalu czy też klinice, do jakiej trafmy. Wybór doktora ginekologa powinien być rozważny oraz przemyślany, niezwykle ważne jest zapisanie się do lekarza odnajdującego się w pobliżu naszego punkty zamieszkania.

Istotne jest to w głównej mierze skutkiem tego, iż w późniejszym okresie, kiedy tak właściwie już trudniej nam się poruszać, musimy znacznie bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, wobec tego dalsze dojeżdżanie staje się dokuczliwe – usg prenatalne Poznań. Już w czasie pierwszej wizyty doktor powinien zapisać kobiecie fundamentalne oraz niebezużyteczne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych farmaceutyków już przed ciążą powinien być kwas foliowy, który chroni dziecko przed powstawaniem istotnych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa idzie się co miesiąc, potem co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Trzeba pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego oraz wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, oraz raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu.

W okresie 24-26 tygodnia ciąży doktor powinien skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to polega na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glukozą. Wspomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, jaka potrzebuje od kobiety przyjmowania wielu leków oraz zmiany diety. Ponadto około trzech, czterech razy w ciąży egzekwowane jest test USG, około 12 tygod