Wyspecjalizowany oddział leczniczy dla pacjentów uzależnionych od alkoholu

Kategoria:

Opis

Wyspecjalizowany oddział terapeutyczny dla ludzi uzależnionych od alkoholu a także pozostałych środków wpływających na pracę mózgu umieszczony jest w Wandzinie. Jest to Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS”. Na oddziale terapii uzależnień od alkoholu realizowana jest terapia krótkoterminowa, obejmująca 8 tygodni. Terapia ukierunkowana jest do osób dostrzegających u siebie symptomy uzależnienia albo osoby współuzależnione. Leczenie ma miejsce w grupie nie mającej więcej niż osiemnaście osób. Są to sprzyjające okoliczności do przechodzenia terapii. Zajęcia prowadzone są przez wykształconych terapeutów, jacy pacjenta traktują z należytą uwagą. Poufny a także miły klimat ułatwia uzyskać doskonałe rezultaty. Ludzie uzależnieni są w większym stopniu bezpośredni.

Terapia indywidualna w wandzin.pl – ośrodek leczenia uzależnień nfz ma miejsce raz w tygodniu. To doskonałe dopełnienie terapii grupowej. Ponadto, przeprowadzana jest ergoterapia. Pomoc psychologiczna na wysokim poziomie przekonuje do odbycia terapii w konkretnym zakładzie. Przeprowadzana jest też opieka psychiatry, prawna i socjalna. Zakład w Wandzinie proponuje zajęcia warsztatowe dla rodzin osób leczących się. Warsztaty edukacyjne mają na celu poszerzyć wiadomości na temat mechanizmów alkoholizmu.

Rozbudzana jest siła do działania i wyraziste podejście do pozostawania w trzeźwości. To poszerza prawdopodobieństwo zaprzestania picia przez osobę uzależnioną. Bliscy z kolei nie obarczają się poczuciem winy. Na witrynie online zakładu znajdują się szczegółowe wiadomości na temat tego, jakie są warunki przyjęcia, co można ze sobą zabrać do zakładu a także co jest absolutnie niedozwolone w czasie odbywania leczenia. Dla osób zainteresowanych podane są również dane kontaktowe. Ośrodek funkcjonuje od dwudziestu pięciu lat, proponując wsparcie dla chorych zmagających się z uzależnieniami. Bogate doświadczenie pomaga pacjentom, którzy nie dają rady sobie w życiu.