Czy odżywki do rzęs są bezpieczne?

Opis

Tak, nie i prawdopodobnie. Istnieje dobry powód (no cóż, powody w liczbie mnogiej), dla których potrzebujesz recepty, aby dostać się w swoje ręce Latisse: to rzeczywisty lek (na jaskrę!), co oznacza, że ​​lekarz musi upewnić się, że nie będzie kolidował z innymi lekami bierzesz lub masz negatywny wpływ na oczy.

A znasz te wszystkie plotki o zmianie koloru oczu po użyciu odżywki do rzęs? Tak, jest to możliwe, jeśli używasz formuły ze składnikami wzrostu. Według dr Haberman, jeśli serum dostanie się do oka, osoby z jaśniejszymi oczami mogą zauważyć zmianę koloru tęczówek po wielokrotnej ekspozycji. Innymi słowy, Twój baby blues może stać się brązowy, jeśli nie będziesz nakładać produktu ostrożnie, cienko i tylko na linie rzęs. Zobacz https://www.veronique.pl/czy-odzywka-do-rzes-to-niezbedny-wydatek/

Inne zagrożenia: Serum wzrostu może również powodować przebarwienia skóry i/lub podrażnienie i obrzęk powieki, jeśli dostanie się do oka. Oczywiście, jak wszystkie skutki uboczne, są to możliwości, a nie gwarancje – niektóre osoby mogą bez problemu stosować odżywki do rzęs, ale to i tak dobre przypomnienie, aby zawsze zapoznać się z listą składników i najpierw porozmawiać z lekarzem.

Czego powinnam unikać podczas zapuszczania rzęs?

Zapuszczając rzęsy, chcesz uniknąć wszystkiego, co może je zahamować lub uszkodzić. A więc wiesz, wszystkie zwykłe rzeczy, które mogą uszkodzić twoje rzęsy: sztuczne rzęsy, zalotki i nie mycie twarzy.

Coaaaaaaaaaaaaaaaaaa? Tak. Sztuczne rzęsy mogą być kuszące, aby bawić się nimi w oczekiwaniu na wzrost, ale ze względu na klej i wagę mogą w rzeczywistości spowodować pękanie lub nawet wypadanie rzęs, zwłaszcza gdy je usuniesz. Tymczasem zbyt agresywne używanie zalotki może również uszkodzić rzęsy, powodując ich łamanie i urazy mechaniczne. Jeśli chodzi o nie zmywanie makijażu, u niektórych osób może rozwinąć się stan zapalny wokół rzęs zwany zapaleniem powiek (yikes), który nieleczony może spowodować wypadanie rzęs.

Czy można więc wyhodować rzęsy?

Jeśli unikasz sztucznych rzęs, nie krępuj się zalotką, co wieczór usuwaj makijaż oczu, wzmacniaj obecne rzęsy odżywką odżywczą i udaj się do lekarza po receptę na serum wzrostowe, to tak, rzeczywiście można wyhodować dłuższe rzęsy. Ale musisz być konsekwentny i cierpliwy: te zabiegi działają miesiącami, a kiedy przestaniesz, również wzrost, więc od Ciebie zależy, czy cała praca jest naprawdę tego warta.

Użyj odżywki do rzęs.

Według certyfikowanej przez lekarza dermatologa Jeanine Downie, lek. Możesz zdecydować się na zatwierdzoną przez FDA serum do wzrostu rzęs (działają one poprzez przedłużenie fazy wzrostu włosów) lub zgarniając czystą opcję ze składnikami pielęgnacyjnymi, takimi jak olej rycynowy, miód i witamina E, aby chronić i promować wzrost tych drobnych włosy (więcej w gorącej minucie). Zawsze jednak porozmawiaj z dermem o wszystkich dostępnych opcjach, zanim nałożysz nowe serum, na wypadek, gdybyś spotkał się z podrażnieniem.

Użyj oleju rycynowego.

Technicznie rzecz biorąc, nie ma żadnej trudnej nauki, która mogłaby poprzeć twierdzenia dotyczące oleju rycynowego (okazuje się, że dotyczy to zarówno rzęs, jak i ogólnego wzrostu włosów). Ale jak certyfikowana przez zarząd dermatolog Ava Shamban, MD, założycielka SKINFIVE, powiedziała nam o oleju rycynowym do rzęs: „Nie można zaprzeczyć jego anegdotycznym właściwościom i sprawności”.

Jego właściwości nawilżające i przeciwutleniające sprawiły, że od lat jest ukochaną podstawą zarówno w ajurwedyjskich, jak i czarnych gospodarstwach domowych, a nawet jeśli sama w sobie nie sprzyja wzrostowi, z pewnością może utrzymać odżywione i zdrowe rzęsy. „Jest super nawilżający, dzięki czemu rzęsy nie stają się kruche i suche ani nie łamią się, co zdarza się wraz z wiekiem” – mówi Shamban.

W szczególności olej rycynowy zawiera kwas rycynolowy, kwas tłuszczowy, który ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Olejek jest również bogaty w witaminę E, która może pomóc chronić te włosy przed agresorami środowiskowymi. Wreszcie, olej rycynowy jest zarówno środkiem zmiękczającym, jak i okluzyjnym. Co to znaczy? Cóż, jest w stanie wniknąć w kosmyki i powstrzymać wyciekanie wilgoci za jednym zamachem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Czy odżywki do rzęs są bezpieczne?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.