Usługi kosmetyczne

SKU: BEAUTYX0001 Kategorie: ,

Opis

Czym są wolne rodniki i jak wyeliminować ich nadmiar?

Wolne rodniki to niesparowane atomy tlenowe, które w naturalny sposób krążą po naszym organizmie. Jeżeli zachowana jest równowaga pomiędzy wolnymi rodnikami, a przeciwutleniaczami, nie mamy się o co martwić. Gdy przeważają wolne rodniki, jest to niebezpieczny stan, który niekorzystnie wpływa na poziom zdrowia uraz urody.

Przyczyny nadmiaru wolnych rodników

Palenie papierosów, częste spożywanie alkoholu, nieprawidłowa dieta, brak ruchu – to niektóre z przyczyn odpowiedzialnych za nadmiar wolnych rodników i niedobór antyoksydantów w naszym organizmie. Bardzo groźnymi czynnikami są również: Stres, niska jakość snu, częsta ekspozycja na zanieczyszczenia środowiskowe, a także brak należytego odpoczynku.

Stres oksydacyjny czyli nadmiar wolnych rodników

Gdy w naszym organizmie brakuje antyoksydantów potrzebnych do zbilansowania wolnych rodników, tworzy się stan stresu oksydacyjnego. Wpływa to na większe zmęczenie, zwiększa ryzyko wielu chorób i dolegliwości oraz może przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Ponadto, nadmiar wolnych rodników ma niekorzystny wpływ na urodę przyspieszając procesy starzenia.

Jak powstrzymać wolne rodniki?

Poziom wolnych rodników możemy wyregulować poprzez dostarczenie do organizmu antyoksydantów, czyli naturalnych przeciwutleniaczy. Są one zawarte przede wszystkim w warzywach i owocach. Bogate źródło antyoksydantów znajdziemy także w niektórych ziołach. Sposobem na zmniejszenie ilości wolnych rodników jest także regularna aktywność o umiarkowanej intensywności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Usługi kosmetyczne”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.