Asystenci medyczni praca w szpitalu i klinice medycznej

Opis

Asystenci medyczni i technicy opieki nad pacjentem są niezbędnymi pracownikami służby zdrowia, którzy współpracują bezpośrednio z pielęgniarkami i lekarzami, aby zapewnić pacjentom jak najwyższy poziom opieki. Zrozumienie różnicy między asystentem medycznym a technikiem opieki nad pacjentem może pomóc w ustaleniu, który zawód jest dla Ciebie odpowiedni.

Kim jest asystent medyczny?

Asystenci medyczni to wyszkoleni pracownicy służby zdrowia, którzy pracują u boku lekarzy w szpitalach i różnych placówkach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym w klinikach i gabinetach lekarskich. Podczas gdy obowiązki asystenta medycznego różnią się w zależności od miejsca pracy, mogą oni wykonywać podstawowe zadania, takie jak odprowadzanie pacjenta do pokoju badań, rejestrowanie wzrostu i wagi oraz pobieranie parametrów życiowych pacjenta. Ponadto asystenci medyczni mogą pytać pacjenta o wszelkie obawy dotyczące zdrowia lub objawy, jakie może on odczuwać.

Podczas wizyty asystent medyczny przekaże zebrane informacje lekarzowi. Asystenci medyczni nie mogą udzielać pacjentom porad zdrowotnych. Zamiast tego, ich obowiązki polegają głównie na pomaganiu lekarzowi poprzez przygotowanie pacjenta do wizyty i zadawanie pytań dotyczących jego obaw.

Czym zajmuje się asystent medyczny?

Asystent medyczny posiada wiedzę na temat różnych aspektów branży opieki zdrowotnej i pomaga w sprawnym i skutecznym funkcjonowaniu biura. Zakres obowiązków na tym stanowisku będzie się różnił w zależności od dnia i indywidualnego biura lub kliniki, w której pracuje. Ogólnie rzecz biorąc, obowiązki asystenta medycznego dzielą się na dwie kategorie, w tym obowiązki kliniczne i administracyjne.

Ponieważ asystenci medyczni są wszechstronnie przeszkoleni w zakresie zadań klinicznych i administracyjnych, ich zadania mogą się znacznie różnić w zależności od potrzeb kliniki opieki zdrowotnej. Asystenci medyczni odgrywają cenną i wspierającą rolę w każdej praktyce medycznej, wykonując liczne zadania zarówno na froncie, jak i na zapleczu. Ponieważ asystenci medyczni mają szeroki zestaw umiejętności, mogą pracować zarówno po stronie administracyjnej, jak i opieki nad pacjentem. W niektórych przypadkach mogą wykonywać obowiązki w obu tych obszarach.

Obowiązki kliniczne w placówkach medycznych

Obowiązki kliniczne są głównym aspektem pracy asystenta medycznego, w tym przygotowywanie pacjentów do badań i wyjaśnianie im różnych procedur lub zabiegów. Asystent medyczny może również wziąć historię medyczną pacjenta, wyjaśnić diety i leki dla pacjentów, a także przekazywać prośby o recepty i uzupełnienia w razie potrzeby.

W niektórych przypadkach asystent medyczny może wykonywać podstawowe badania laboratoryjne, takie jak pielęgnacja ran, zmiany opatrunków, badania, a nawet elektrokardiogramy. Jeżeli lekarz wymaga dodatkowej pomocy podczas badania, asystent medyczny może pomóc w zbieraniu i przygotowywaniu różnych próbek laboratoryjnych. Wreszcie, niektórzy asystenci medyczni mogą podawać leki lub szczepionki.

Obowiązki administracyjne podczas pracy w klinikach

Oprócz obowiązków klinicznych, asystenci medyczni mogą również wykonywać różne zadania administracyjne, takie jak planowanie terminów wizyt, odbieranie telefonów i witanie pacjentów. Podczas zmiany asystent medyczny może również potrzebować aktualizacji i pliku różnych informacji i dokumentacji medycznej oraz wypełnić niezbędne formularze ubezpieczeniowe.

W razie potrzeby asystent medyczny może również dokonywać wszelkich ustaleń dotyczących badań laboratoryjnych lub wizyt w szpitalu. Ponadto, asystent medyczny może również wykonywać różne zadania związane z księgowością i rozliczeniami medycznymi. Czasami, asystent medyczny będzie również obsługiwać wszelkie poczty biurowej lub ogólne zapytania biznesowe. Zobacz informacje dotyczące szpitala

Jak zostać asystentem medycznym?

Asystenci medyczni odgrywają kluczową rolę w każdym biurze opieki zdrowotnej lub kliniki. Przewiduje się, że zatrudnienie w tej dziedzinie wzrośnie o 18% do 2030 roku. Z zapotrzebowanie na asystentów medycznych oczekuje się wzrostu, może być ciekawy, co trzeba zrobić, aby stać się asystent medyczny. Jeśli szukasz do pracy w kierunku tej kariery, warto rozważyć te trzy podstawowe kroki.

1. Zapisz się do programu dla asystentów medycznych

Po ukończeniu szkoły średniej, zapisując się na program asystenta medycznego w akredytowanej szkole może zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy jako asystent medyczny. Wybór programu asystenta medycznego, który odpowiada Twoim potrzebom pomoże Ci przygotować się do planowanej kariery i nauczy Cię wielu cennych umiejętności. Ogólnie rzecz biorąc, szkolenia asystentów medycznych w osobie jest najlepszy, ponieważ zapewnia bezpośrednie, praktyczne szkolenie.

Wybierając program dla asystentów medycznych, warto rozważyć różne czynniki, w tym akredytację programu i wyniki absolwentów. Warto również rozważyć, czy program oferuje kursy osobiście, wirtualnie, czy jest to kombinacja obu. Powinieneś szukać programu, który oferuje praktyczną edukację i podnosić swoje umiejętności, aby odnieść sukces jako asystent medyczny.

2. Ukończ staż

Chociaż aspekt klasy programu asystenta medycznego może zapewnić dogłębne szkolenie na różne tematy, może być również korzystne, aby zakończyć staż. Staż jest doskonałym sposobem, aby otrzymać praktyczne szkolenie w prawdziwym życiu opieki zdrowotnej i pracować bezpośrednio z lekarzami, pacjentami i innymi pracownikami służby zdrowia. Staż pozwala na dalszy rozwój umiejętności i wiedzy, których nauczyłeś się w klasie. Praktyki kliniczne są często zawarte jako część szkolenia, gdy zapisać się do programu asystenta medycznego.

3. Zdobądź certyfikat

W zależności od stanu, w którym pracujesz i preferencji pracodawcy, może być konieczne, aby zdać egzamin certyfikacyjny, aby zakwalifikować się do pracy. Testy te obejmują istotne tematy, takie jak terminologia medyczna, anatomia i fizjologia oraz zgodność z prawem i bezpieczeństwem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY