Co warto zwiedzić na Ukrainie?

Kategoria:

Opis

Ukraina jest krajem, który warto odwiedzić. U naszych sąsiadów czeka na turystów mnóstwo atrakcji. Polacy wyjątkowo chętnie odwiedzają Lwów. W historycznym centrum miasta jest naprawdę co podziwiać. Koniecznie trzeba pospacerować po Rynku, na którym znajduje się zbudowany w późnoklasycystycznym stylu ratusz. Rynek otaczają przepiękne kamieniczki, między innymi Czarna Kamienica.

Warto zwiedzić także zbudowaną w XVII wieku cerkiew Piatnicką. W jej wnętrzu znajduje się ikonostas złożony z 70 niezwykle cennych ikon. Obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Lwowa jest też Cmentarz Łyczakowski, na którym zostało pochowanych wielu naszych wybitnych rodaków. Piękny widok na miasto rozciąga się ze wzgórza zamkowego. Miastem, do którego warto się wybrać jest także Kijów. Stolica Ukrainy zbudowana została nad rzeką Dniepr. Cenny zespół zabytkowy miasta (w jego skład wchodzi między innymi sobór Sofijski z XI wieku) został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dla wyznawców religii prawosławnej bardzo ważnym miejscem jest znajdująca się w mieście Ławra Peczerska. Bardzo popularna staje się także Odessa. Położone nad Morzem Czarnym miasto oferuje wiele atrakcji. Koniecznie trzeba zobaczyć w nim słynne Schody Potiomkinowskie i pospacerować po długiej na 500 m nadmorskiej promenadzie. Więcej informacji: https://www.kresy.com/

Nie tylko zabytki architektoniczne

Jeszcze do niedawna bardzo wielu turystów przyciągał półwysep Krym. Półwysep ten położony jest między Morzem Azowskim a Morzem Czarnym. Oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale także wyjątkowo ciepły klimat. Krym oferuje płaskie plaże, gęste lasy i suche stepy na północy. Jedną ze słynnych miejscowości wypoczynkowych na Krymie jest Jałta. Warto zobaczyć również miasto Bachczysaraj. Dominuje w nim architektura muzułmańska. W pobliżu słynnego uzdrowiska położony jest zamek Jaskółcze Gniazdo. To miejsce również warto zobaczyć. Wycieczki na Ukrainę organizuje wiele biur podróży, można się tam wybrać także samodzielnie. Ukraina to coraz bardziej popularny kierunek turystyczny. Polacy chętnie wyjeżdżają na Ukrainę samodzielnie lub z biurem podróży.