Zrelaksuj się na jednej z plaż w Mali Lošinj.

Opis

W Mali Lošinj jest wiele pięknych plaż. Najpopularniejsze z nich to plaża Veli Žal i plaża Borik, które znajdują się w Słonecznym Zatoce. Kilka kroków dalej znajduje się słynna zatoka Čikat, która oferuje również fajne miejsca do pływania. Spacerując nadmorską promenadą w kierunku Cape Madonna, znajdziesz dwie piękne plaże położone w zatokach Silver i Gold.

Weź głęboki oddech w Fragrant Island Garden.

Zaledwie kilka minut spacerem od portu Mali Lošinj znajduje się Ogród Pachnącej Wyspy, miejsce, w którym można odpocząć i cieszyć się zapachem śródziemnomorskich ziół. Istnieje ponad 250 gatunków pachnących roślin z wysp Lošinj i Cres, które są otoczone tradycyjnymi murami z suchego kamienia. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny. W sklepie można kupić lokalne wyroby rzemieślnicze, a także różnego rodzaju naturalne produkty i kosmetyki z wyspy.

Ciesz się widokiem na Mali Lošinj z tematycznego punktu widokowego Providenca. Jeśli chcesz zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę Mali Lošinj i pobliskich wysp, koniecznie odwiedź tematyczny punkt widokowy Providenca. Najlepiej przyjechać tu tuż przed zachodem słońca i napić się drinka w barze Vidkovac. Widok słońca muskającego morze dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Wybierz się na spacer Ścieżką Witalności do Veli Lošinj.

Jeśli chcesz odwiedzić urocze małe miasteczko z włoskim klimatem, możesz wybrać się na spacer Ścieżką Witalności do Veli Lošinj. Warto wspomnieć, że Veli Lošinj (Velo Selo – Duża Wieś) był kiedyś większy niż Mali Lošinj (Malo Selo – Mała Wieś), ale ten ostatni rozwijał się szybciej na przestrzeni wieków, a dziś sytuacja jest zupełnie odwrotna, ale imiona zostały zachowane.

NAJLEPSZYCH RZECZY DO ZROBIENIA W LOSINJ, CHORWACJI I GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ Kolejną wyspą na północnym Adriatyku jest Lošinj. Ta chorwacka wyspa jest popularna ze względu na wyraźne zatoki i bogatą roślinność. Muzea, plaże, zamki, parki itp. Możesz odkrywać te różne miejsca, odwiedzając to wspaniałe miejsce. Miejscowość Mali Lošinj znana jest z dużego portu. Przeczytaj więcej poniżej, aby poznać inne miejsca, które możesz odwiedzić na Lošinju.

Punkt widokowy o tematyce Opatrzności. To miejsce jest zdecydowanie warte odwiedzenia, zarówno ze względu na widok, jak i cały szlak tematyczny jest interesujący, aby dowiedzieć się czegoś o historii Lošinja i okolicznych wysp. Wizyta jest zdecydowanie tego warta, ale należy zarezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ miejsce, w tym parking, jest ograniczone. Prawie obowiązkowy dla świetnych zdjęć z wakacji.Zobacz więcej na stronie http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/je-li-ovo-najljepsi-hrvatski-grad-s-najgorom-vizitkom.html

Muzeum Apoksyomenosa

Muzeum mieszczące się w odrestaurowanej secesyjnej willi z 1900 roku, naprzeciwko wybrzeża Mali Lošinj i stworzone tylko po to, by pomieścić posąg. Od pokoju do pokoju na nowo przeżywana jest cała historia posągu. Wizyta w muzeum jest na pewno warta nie dość, że ciekawie przedstawiona jest historia odnalezienia Apoksyomenosa, historia sportowców, czy produkcja figury, to szczególnie warte zobaczenia są sale muzealne.

Park Leśny Cikat Kompleks zatok w okolicy Cikat jest wciąż nietknięte i wolne od hoteli i budynków przez morze, który jest chroniony przez dużą iglastego zalesionej okolicy, która oferuje możliwość do pieszych i rowerowych wzdłuż różnych ścieżek. Na pewno warto odwiedzić. Park wodny Cikat.W aquaparku każdy znajdzie coś dla siebie, a woda pochodzi z oceanu. Można znaleźć odpowiednie kąpielisko dla dzieci w każdym wieku. W okolicy dostępne są również leżaki i parasole.

Plaża Zabodarski. Krystalicznie czysta i turkusowa woda na plaży Zabodarski oferuje chwilę relaksu i zanurzenia w naturze. Jest to miejsce dla każdego i łatwo dostępne w porównaniu z innymi. Jeśli chcesz odpocząć w błękitnym morzu ze wspaniałą wodą i możliwością relaksu między słońcem a cieniem, to jest to właściwe miejsce dla Ciebie.

Aromatyczny ogród Lošinj

Mały zakątek natury i perfum z przepięknym panoramicznym widokiem na ocean. Można znaleźć różnorodne zioła i kwiaty, z których w sposób rzemieślniczy powstają olejki, mydła, dżemy i wiele innych produktów spożywczych bardzo dobrej jakości. Wizytę w tym ogrodzie polecamy każdemu, kto chce na nowo odkryć smaki i zapachy starożytnej, a dziś prawie zapomnianej tradycji.

Piękna plaża z krystalicznie czystą wodą i mnóstwem ryb. Dno w środku jest piaszczyste, a plaża po bokach jest żwirowa lub kamienista. Jeśli chcesz się dobrze bawić, możesz również nurkować tutaj, ponieważ jest wiele ryb do zobaczenia!

Moim zdaniem Mali Lošinj ma dwa oblicza. Z jednej strony jest to zupełnie normalne miasto portowe, w którym toczy się codzienne życie, a z drugiej zatoka Čikat, gdzie znajdują się luksusowe hotele i wille bogatych. Będąc w Velim Lošinju poczułem włoski klimat i nazwałem to miasteczko małym Portofino, Mali Lošinj wydał mi się bardzo wiedeński. Zwłaszcza zatoka Čikat, gdzie znajdują się zabytkowe budynki wzniesione przez dawną arystokrację austro-węgierską.