Wysokiej jakości kable HDMI 4K FiberPro

Kategoria:

Opis

Światłowodowy kabel optyczny FiberPro, zaprojektowany do pracy w systemach obsługujących sygnały 4K jest nad wyraz innowacyjny. Zaprojektowany według nowoczesnych standardów optyczny kabel HDMI umożliwi przesłanie ogromnej ilości danych na długie odległości, bez żadnych strat na jakości. Kable HDMI mogą obsłużyć wszystkie ważne standardy i formaty obrazu, jakie mieszczą się w ramach specyfikacji HDMI 2.0. Niezależnie od tego, jaką długość ma Kabel hdmi 4k można dzięki niemu łączyć ze sobą 2 urządzenia, wysyłając sygnał High Dynamic Range, obejmujący szeroki gamut.

Kabel FiberPro wykorzystuje do przesyłania danych audio – wideo szklane włókna światłowodowe, a do wysyłania napięcia 5V oraz informacji kontrolnych – czystą miedź. Tego typu konstrukcja kabla umożliwia pozyskanie świetnych parametrów instalacyjnych. Nie ma jakichkolwiek przeszkód w jakości przesyłanego sygnału a także w długości. Nie ma potrzeby też stosować zewnętrznego zasilania, jakie pojawia się przy pasywnych przewodach światłowodowych HDMI. Światłowód HDMI FiberPro wysyła najwyższej jakości sygnał 18 Gbps na odległość nawet do 100 metrów. Patrząc na to, że taki światłowód jest cienki, prościej można ułożyć go w korytach i w peszlach. Znacząca dla jego wzorowego funkcjonowania jest też wysoka odporność na zewnętrzne zakłócenia elektromagnetyczne.

Z tego powodu każdy światłowód FiberPro może być wykorzystany tam, gdzie tradycyjne okablowanie zawodzi. 4K to nowy standard pojawiający się przy przesyłaniu sygnału telewizyjnego, mający do zaoferowania 4 razy większą rozdzielczość niż ma to miejsce przy formacie HD i Blu – ray. Znaczy to, że z odtwarzacza do odbiornika można przesłać znacznie więcej danych. Rozbudowane zastosowanie nowocześnie zaprojektowanych kabli motywuje do ich zakupu. Jeszcze przed przekazaniem do wykorzystania przewody te są 2 razy przetestowane. Testy odbywają się pod kątem adekwatnego wysyłania sygnału 18 Gbps, a kabel sprawdzony jest wyjątkowo wymagającym sygnałem.