W jaki sposób dobrać odpowiednie oprawy liniowe LED?

SKU: 0001112342A Kategorie: ,

Opis

Ledowe lampy liniowe są coraz częściej wykorzystywane w biurach oraz halach przemysłowych. Ich ogromną zaletą jest energooszczędność oraz żywotność. Dzięki temu, możliwe jest budowanie dużych oszczędności z tytułu niższych opłat za prąd. Warto zwrócić uwagę na podstawowe kryteria, które decydują o wyporze odpowiedniej oprawy LED.

Pierwszym aspektem jest sposób montażu. Do naszej dyspozycji pozostają lampy wiszące oraz montowane na suficie. Pierwszy wariant lepiej sprawdzi się w przypadku wysokich pomieszczeń, a także wnętrz, w których chcemy lepiej oświetlić konkretne miejsce. Oprawy montowane w suficie są doskonałym rozwiązaniem do niższych pomieszczeń, gdy zależy nam na oszczędności miejsca.

Jeśli chodzi o zasilanie, oprawy liniowe LED najczęściej posiadają zasilacz, który wystarczy podłączyć do kontaktu. Warto zwrócić uwagę na wysoką energooszczędność, dzięki czemu, szybko wygenerujemy dodatkowe oszczędności z tytułu niższych opłat za prąd. Niezależnie od wyboru intensywności diod, różnice w zestawieniu z tradycyjnymi formami oświetlania są bardzo istotne. Co ważne, przy zachowaniu większej oszczędności nie tracimy na jakości oświetlenia.

Natężenie światła jest bardzo istotne w zależności od typu pomieszczeń. Biurowe wnętrza potrzebują jasnego, ale niezbyt intensywnego światła, tak, aby nie męczyło wzroku. Oprawa liniowa LED w przypadku większych hal przemysłowych, warsztatów oraz magazynów, powinna odznaczać się większą intensywnością światła. Dużym plusem jest to, że w każdej chwili możemy regulować poziom światła, dzięki czemu, oprawa może zostać wkomponowana do każdego wnętrza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY