Naturalna choinka choinka – jakie ma zalety i czemu warto się na nią zdecydować

Opis

Naprawdę dużo osób nie wyobraża sobie bożonarodzeniowego okresu bez żywego drzewka. W stosunku do sztucznych drzewek naturalne posiadają szereg zalet, dzięki czemu są obecnie znacznie częściej wybierane. Po pierwsze duże znaczenie ma ochrona przyrody. Choinki sztuczne wykonuje się z plastiku, który rozkłada się bardzo wolno. Dlatego też nawet, jeśli taką choinkę da się używać przez jakiś okres czasu, to prędzej czy później trafi ona na śmietnik, skąd będzie musiała zostać zutylizowana. A przecież w dalszym ciągu jest sporo osób, które ją zwyczajnie wywiozą do lasu, a na tym będzie cierpieć przyroda.

Z naturalnymi choinkami wszystko inaczej wygląda. Są one bowiem uprawiane w specjalnych hodowlach, które nie mają negatywnego wpływu na leśny ekosystem. Co więcej przez okres, w których choinki rosną, pochłaniają one dwutlenek węgla i są domem dla mnóstwa owadów i zwierząt. Nie ma potem problemów ze zutylizowaniem uschniętych drzewek, z powodu tego że są one naturalne, to nawet ich pozostawienie w lesie nie będzie dla przyrody żadnym zagrożeniem. Następną ważną kwestią jest niepowtarzalny klimat, jaki choinki cięte hurt częstochowa zapewniają w domach.

Większość gatunków choinek wytwarza naturalne olejki, jakie nie tylko dają piękny zapach, ale też na przykład w przypadku sosny chronią przed schorzeniami zatok i stymulują działanie układu odpornościowego. Prawdziwa zieleń z kolei to ukojenie dla oczu, tak zmęczonych patrzeniem w różne ekrany. Żywiczny aromat w połączeniu z zielonym kolorem łagodzi stres i wpływa na poprawę nastroju domowników, co również ma duże znaczenie. W niektórych rodzinach kupno choinki to cały rytuał. Rodzice i dzieci wspólnie wybierają się na poszukiwania najpiękniejszego drzewka, jakie przecież co rok będzie przecież inne. Następnie przystępują do ubierania, mając przy tym mnóstwo zabawy. Rzecz jasna zabraknąć nie może prezentów, dlatego też należy zadbać o to, aby pod dolnymi gałęziami było odpowiednio dużo miejsca. Obecnie największą popularnością cieszy się jodła kaukaska hurt częstochowa. Gatunek ten naturalnie nie występuje w Polsce, ale coraz większa liczba plantacji go hoduje, z uwagi na potrzeby klientów. Posiada naprawdę ładne długie i szerokie igły, które nie opadają nawet po kilku tygodniach. Za jodły kaukaskie należy jednak dość sporo zapłacić, dlatego niektóre osoby decydują się na tańsze rozwiązania, takie jak na przykład świerki pospolite czy kłujące. Ale jeśli chodzi o świerki, szczególnie pospolitego trzeba się liczyć z faktem, że jednak igły trzeba będzie regularnie sprzątać. Opadanie igieł można ograniczyć trochę jeżeli o zakupione drzewko zadba się odpowiednio. Po zakupie nie należy od razu go wkładać do ciepłego pomieszczenia, a zostawić na kilka dni w miejscu o niższej temperaturze. Przez to choina nie będzie narażona na zbyt szybkie zmiany temperatury, które obniżają dość mocno jej wytrzymałość. Istotne również będzie to, aby zadbać o ciągłe dostarczenie wody. Najlepiej jakby pień cały czas był zanurzony, wtedy drzewko będzie przez cały czas mogło ciągnąć wodę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Naturalna choinka choinka – jakie ma zalety i czemu warto się na nią zdecydować”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.