Włoskie potrawy – na czym podawać pizzę?

Kategoria:

Opis

Dania kuchni włoskiej są pewno najbardziej legendarne i atrakcyjne na całym globie. Naturalnie z reguły zjadamy pizzę. Stało się to, paradoksalnie, dzięki kulturze amerykańskiej, z której pochodzi zwyczaj zamawiania pizzy na wynos. Dziś potrawa ta jest zazwyczaj zamawiana przez młodych ludzi na różnorodnego typu imprezy. Pizza w kuchni włoskiej stanowi jednak rodzaj przystawki. Podobnie jak popularne u nas spaghetti lub inne danie na bazie makaronu. Oprócz tego we Włoszech wolno zjeść przepyszne dania nadrzędne, jakie tak jak w Polsce składają się ze specyficznie sporządzonego mięsa z akcesoriami.

W tym typu kuchni ogromne znaczenie mają również sałatki. Są one traktowane jako niezmiernie istotny dodatek każdej potrawy. Oprócz tego niezmiernie ważne w kuchni włoskiej są zupy. W Polsce znana jest w głównej mierze zupa minestrone, którą wybitnie łatwo można samodzielnie sporządzić w mieszkaniu. Smak potraw włoskich uświetniają także owoce morza, które we Włoszech są dostępne świeże.

Należy niemniej jednak pamiętać, iż kuchnia włoska w każdym regionie tego kraju różni się. Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw, jakie kojarzymy przede wszystkim z jedzeniem fast food. Istotnie dziś coraz częściej zamawiamy to danie na wynos. Taka pizza przypomina przede wszystkim amerykańską wersję tej potrawy i nie jest perfekcyjna. W większości wypadków robiona jest na grubym cieście i ma dużo schematycznych akcesoriów, czyli sos pomidorowy, ser, szynkę i pieczarki.

Dużo poprawniejsze są pizze podawane w prestiżowych włoskich restauracjach. Muszą one posiadać cienkie ciasto oraz obszerną ilość rozmaitego rodzaju dodatków – w tym również naczyń z Włoch, a te znajdziesz na Scapol. Jak najbardziej wolno pizzę jeść polaną sosem, niemniej jednak każdy Włoch uzna to nieomalże za profanację tego dania.

Dziś na rynku dostępnych jest dużo tego typu potraw, jakie jesteśmy w stanie nabyć zamrożone w hipermarkecie lub dowolnym innym punkcie sprzedaży. Niewątpliwie mnóstwo lepsze jest zamówienie pizzy z restauracji. Na pewno będzie lepsza, bo do jej przygotowania używa się w głównej mierze świeżych składników. Naturalnie pizzę można również przyrządzić samodzielnie w domu. Dzięki temu zyskamy stuprocentową pewność, co tak w rzeczywistości jemy.